План модернізації України почав реалізовуватися зі стимулювання інвестицій в українську економіку

  • Опубліковано в Новини
  • Читали 1684 разів

План модернізації України, який вчора був представлений та затверджений на з'їзді Федерації роботодавців, почав реалізовуватися зі стимулювання інвестицій в українську економіку.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №3544 про спеціальні режими інвестиційної та інноваційної діяльності із застосуванням принципу субсидіарності. Ініціатором з розробки даного проекту закону ще влітку цього року виступила Федерація роботодавців України, а реалізувати ініціативу промисловців допомогла група експертів та народних депутатів, на чолі із Анатолієм Гіршфельдом.

Зареєстрований законопроект містить чітко визначені умови і стимули для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій. Головними умовами для інвестора для отримання стимулів пропонується встановити:
- мінімальний граничний обсяг інвестицій, що повинен бути не меншим ніж 500 тис. євро, як для вітчизняних так і для іноземних інвесторів;
- створення в Україні не менше 25 нових робочих місць;
- інвестиція повинна сприяти зростанню середньої заробітної плати на підприємстві або його окремому структурному підрозділі, розмір якої не менш як у 2,5 рази повинен перевищувати розмір мінімальної зарплати.

Натомість інвестор, чи-то він будуватиме нове підприємство, чи-то буде проводити реконструкцію підрозділу заводу, зможе отримати стимули для ведення бізнесу в Україні. Серед стимулів інвестору пропонуються спеціальний податковий режим зокрема, 100-відсоткова амортизація, тарифні пільги на ввезення нового обладнання або комплектуючих, необхідних для реалізації інвестиційного проекту. Крім того, законопроектом передбачені спеціальний режим оплати ЄСВ, звільнення від сплати пайової участі у розвитку інфраструктури, а також особливий порядок нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Вже сьогодні експерти прогнозують, що можливі інвестиції тільки в переробну промисловість України, за 3 роки з моменту введення такого стимулюючого інвестиції законодавства, складуть 9 млрд. дол. В Федерації роботодавців України сподіваються, що вищезазначений проект закону все ж таки буде реалізований в Україні.

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
  • +38 (044) 251-70-65
  • +38 (044) 251-70-10
  • sbn@fru.org.ua
  • info@fru.org.ua
ДЛЯ ЗМІ
  • +38 (044) 251-70-48
  • +38 (044) 251-70-10
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

© 2015 Федерація роботодавців України